fbpx

Pazartesi - 9:00 - 19:00, Cumartesi - 9:00 - 14:00

Sepetiniz boş

Blog

Online Chip Tuning Blog

YAT TEKNE YELKENLİ MARİN YAKIT TASARRUFU - CHİP TUNİNG

Yelkenli Yat Master 1350 630

Yakıt fiyatları gün geçtikçe artmakta, bu durum  araç ve tekne sahiplerinin yaşamını olumsuz etkilemektedir.Araç ve teknelerde yakıt ekonomisi için yapılabilecekler oldukça fazladır. Bunlardan en başarılı olanı teknenizin motoruna chiptuning işlemi yaptırmaktır.

Yelkenli bir marin motorlu aracın yakıt tüketimi ile motorlu bir marin motorlu aracın yakıt tüketimi motor güçleri ve boyları aynı ise, aynı kabul edilebilir.

Tekne gövde hızı belirleyici olduğundan gereğinden büyük bir motor genellikle fazla yakıt yakılmasına ama hemen hemen aynı hızın yapılmasına yol açar.

Üreticilerin önerdiğinden daha büyük bir motor, rüzgara ve dalgaya karşı tekne hızının korunmasına yardım eder ama hızı hemen hemen hiç arttırmaz. Gövde hızına ulaştıracak motor güçlerinin üstünde motor güçleri kullanımı yaygınlaşmıştır. Rüzgara ve dalgaya karşı seyir için ve teknede  şarj  gibi  diğer ihtiyaçları karşılamak için motor güçleri  artmıştır.

Yelkenli araçlarımızda lazım olur diye getirdiğimiz fakat kullanmadığımız çok fazla eşya vardır. Bunlar yedek parçalar, aletler, ekstra yağ, halatlargibi birçok eşya olabilir. İhtiyacınız olmayan eşyalarıaracınızdan çıkartın. Ekstra ağırlık=Ekstra Yakıt tüketimidir.
 Arabalarda olduğu gibi marin araçlarda da bakımsız motor, yağ filtresi değiştirilmemiş bir motor daha fazla yakıt tüketecektir. Yakıtı verimsiz kullanacağından dolayı da motordan alacağınız performansta azalacaktır.

Yakıt, tekne için yaptığınız toplam harcamaların önemli bir kısmını oluşturur. Bu harcamalardan yapacağınız her tasarrufu yine teknede daha fazla keyif almak için harcayabilirsiniz. Teknede yakıt tasarrufu yapmanın birçok yolu vardır. Bunlardan size uygun olanlarını tercih edebilir biraz olsun daha az yakıt parası harcayabilirsiniz.

Bunların dışında yaptırabileceğiniz ChipTuning işlemi hem teknenizde performans artışı sağlarken aynı zamanda yakıt tasarrufu yapmaktadır. Bu işlemi Magicmotorsport firmasının üretmiş olduğu Magpro x17 Flex cihazı ile gerçekleştirmek mümkündür. Oldukça güvenilir bir cihaz olan Magpro İtalya menşeilidir ve orjinaldir.

Detaylı bilgi için ; 05321110230


Yorum ekle


Online Oto Parça Facebook
 
online oto parça
Oto Yedek Parça Online Pazar Yeri
Facebook Grubu · 185 üye
App Fb 32 Fig White Gruba Katıl
Bu platformda oto parça ilanlarına göz atabilir, ilan sahipleriyle iletişime geçebilirsiniz.
 
İletişim

Merkez Adana Adres:
Onur Mh. Turhan Cemal Beriker Bulvarı Kiza İş Merkezi A2 Blok No:437/3F Seyhan / ADANA
Telefon :
+90 850 755 02 30 (PBX)
E-mail:
info@nitrobilisim.com.tr
Skype:
nitrosatis01

İstanbul Şube Adres:
İkitelli OSB. Mah. Beyaz Tower 6. Cadde No:197 D31 Başakşehir / istanbul 
Telefon / Whatsapp / Satış:
+90 531 104 09 99 

Ankara Şube Adres:
İvedik Organize Sanayi Bölgesi Melih Gökçek Bulvarı H&M Commerce Center İş Merkezi No: 45 İvedik - Ostim / Ankara
Telefon / Whatsapp / Satış:
+90 530 151 80 14