fbpx

Pazartesi - 9:00 - 19:00, Cumartesi - 9:00 - 14:00

Sepetiniz boş

Blog

Online Chip Tuning Blog

Volkswagen Crafter Araçta Dpf ve Egr İptali

3

Volkswagen Crafter aracı günümüzde aktif olarak kullanılan ticari araçtır. Bu araç üzerinde Dizel Partikül Filtre ( DPF ) ve Egzoz geri dönüşüm valf ( EGR ) sistemi mevcuttur.

Türkiye’de sadece Magicmotorsport Magpro2 X17 tarafından OBD üzerinden okuyup yazabileceğiniz Volkswagen Crafter araçlarda Dpf İptali ve Egr İptali uygulamaları yapmak artık mümkündür.

DPF VE EGR İPTALİ NEDİR ?

Dizel Partikül Filtre ( DPF ) dizel araçlarda yakıtın yanması ile ortaya çıkan zararlı gazların dışarı atılması için oluşturulan egzoz sistemine bağlı çalışan bir sistemdir. EGR motordan çıkan egzoz gazı yeniden motor içindeki yanma odasına gönderir böylelikle motordaki yakıtın hızlı bir şekilde yanması için oluşturulan sistemdir. Ülkemizde kullanılan petrol ve motor yağları oluşturulan sistemleri sürekli arızalanmasına neden olmaktadır.

DPF VE EGR SİSTEMLERİ NEDEN İPTAL ETTİRİLİR ?

Otomobillerde Dpf sistemi 30.000 km’de bir tıkanıklık göstermektedir. Ülkemizdeki yakıt kalitesinin düşüklüğü, Motor yağından oluşan kül ve oluşan kirli parçalar sistemin arızalanmasına neden olur. Dpf ve Egr arızalandığı zaman maliyeti oldukça yüksek olmaktadır.

 

1


Yorum ekle