fbpx

Pazartesi - 9:00 - 19:00, Cumartesi - 9:00 - 14:00

Sepetiniz boş

Blog

Online Chip Tuning Blog

MERCEDES ML350 BLUETECH AMG EURO 5 ARAÇTA ADBLUE İPTALİ

IMG 20181124 WA0015

Adblue'nun sistemi Scr sistemindeki egzozdan dışarıya çıkan zararlı gazı azaltmaya yarar. Adblue sistemi hem binek araçlarda hemde ağır vasıta araç gruplarının çoğunda mevcuttur ve Avrupa’da kullanılması zorunludur. Kamyon, tır ve otobüs gibi araç gruplarında daha fazladır. Adblue sisteminin aracın yakıt tasarrufu ile alakalı bir katkısı yoktur.

MERCEDES ML350 BLUETECH AMG EURO 5 ARAÇTA ADBLUE İPTALİ

Mercedes araçlarda motor yapısı ve çekiç gücü güçlü olduğu için günümüzde binek, hafif ticari ve ağır vasıta araçları fazla kullanılmaktadır. Adblue sistemi olan her araçta maalesef ki çok sık adblue arızası yaşanmaktadır. Araçta adblue arızası olduğu zaman aracın performansı azalır, daha çok yakar ve araç çekiçten düşer hatta bazı araçlar kendini kililer ve çalışmaz. Adblue sıvısı tamamen bittiği zaman araç stop eder. Adblue sisteminin tamamen değişmesi yada parçalarının değişmesi oldukça masraflıdır. 
Bu sebeple adblue sistemini iptal etme devre dışı bırakma yoluna gidilmektedir.
Bu araçtaki yazılımın değiştirilmesi ile yapılmaktadır ve araca hiçbir zararı olmamaktadır.

MERCEDES ML350 BLUETECH AMG EURO 5 ARAÇTA ADBLUE İPTALİ NASIL YAPILIR ?

Nitro Group olarak satışını gerçekleştirdiğimiz Magicmotorsport firmasının üretmiş olduğu Magpro cihazları ile adblue sistemi iptal edilebilir, araç adblue harcamaz ve arıza olan sistemin de devre dışı bırakılmasını sağlar.

Aşağıdaki görsellerde yer alan Mercedes Edc17cp46 beyinli araçta Magpro x17 cihazı ile adblue iptal işlemi yapıldı. Sonuç oldukça başarılı ve kalıcı olmuştur.

Cihazın kullanımı oldukça kolaydır. İşlemi tamamlayabilmek için öncelikle aracın beyni söküldü ve masa üstünden beyin içinde ki veriler okundu ve okunan dosya kaydedildi. Yazılım değiştirilerek yeni yazılım araç beynine yazıldı ve adblue iptal işlemi gerçekleşmiş bulundu. Adblue sistemi devre dışı bırakıldı .

IMG 20181124 WA0014

 

MERCEDES ML350 BLUETECH AMG ARAÇTA CHİP TUNİNG İŞLEMİ

Araçlara Chip Tuning işlemleri kaliteli ve başarılı bir cihaz ile gerçekleşir ise araca hiçbir zarar vermeden aracın performansı arttırılabilir. Magpro x17 cihazı ile piyasadaki araçların tamamına yakınına chip tuning işlemi yapabilirsiniz. Magpro piyasadaki obd’den araç okuma desteği en kapsamlı olan cihazdır.

Magicmotorsport firmasının 16 yıllık tecrübesi ile  Mercedes araçlara Chip Tuning, Adblue off işlemlere aracınıza uygun olan işlemler ile yapabilirsiniz.

Magicmotorsports beyin programlama cihazları ile piyasa araçlarının çoğunluğunda obd üzerinden flash ve epromu okuyup yazabilirsiniz. Chip Tuning işlemleri yapılırken aracın periyodik bakımlarının düzenli olarak yapılması gereklidir. Düzenli bakım yapılan bir araçta Chip Tuning uygulumasının hiçbir yan etkisi olmayacaktır. Nitro Bilişim İstanbul İkitelli şubesinde Chip Tuning işlemleri gerçekleştirildikten sonra araçta ki performans ve yakıt tasarruf artışını hissedebileceksiniz.

Ayrıntılı bilgi için
05321110230
www.nitrobilisim.com.tr

IMG 20181124 WA0013


Yorum ekle