fbpx

Pazartesi - 9:00 - 19:00, Cumartesi - 9:00 - 14:00

Sepetiniz boş

Blog

Online Chip Tuning Blog

Magpro2 x17 Ford Focus Sid807 Evo Ecu OBD üzerinden Okuma ve Yazma

1

Nitro Group olarak resmi Türkiye distribütörü olduğumuz Magicmotorsport firmasının üretmiş olduğu magpro cihazı ile ecu programlama, chip tuning, egr ve dpf iptali gibi işlemleri kısa sürede ve profosyonel olarak gerçeleştirebilirsiniz.


Araç beyinlerine hem obd hem masaüstünden bağlanan magpro cihazı araçların %80'inin ecularına direkt obdden bağlanabilmektedir. Dünyada bir ilki gerçekleştiren Magicmotorsport BMW F kasalarda araca direk obd üzerinden bağlanır. 

Sizlere asla pişmanlık yaratmayacak bu ürünle biran önce tanışmanızı öneririz..

Ford Focus Sid807 Evo ‘nun normalde ecusu kilitlidir. Araç beynini söküp masaüstü olarak bağlanmanız gerekmektedir. Fakat magpro ile Ford Focus Sid807 Evo’ya obdden bağlanmanız mümkün.
Aracınızın üzerinde bulunan obd soketine, magpro obd kablosunu taktıktan sonra x17 modülüne bağlayıp ve en son x17 modülünü bilgisayara bağlamanız gerekiyor.

Daha sonra bilgisayarınızdan magpro programını açarak;
Ayarlar->Gelişmiş Görünüm->Araç Markası->Araç Modeli
Ayarlar->Gelişmiş Görünüm->Araç Markası->Araç Beyni
yukarıda ki seçeneklerin herhangi birisinden araç beynimizi seçiyoruz.
Daha sonra önümüze bir ekran çıkıyor bu ekranın sol üst köşesinde butonlarımız mevcuttur. Araca direk obdden bağlanacağımız için en üst sol köşede ki OBD IROM butonuna tıklamamız gerekmektedir.
X17 modülü araca obdden bağlantıktan sonra yine sol üst köşede çıkan OKUMA butonuna tıklayarak araç beyin okumasını gerçeleştirmekteyiz. Araç beyni okuması başarıyla tamamlandı yazısını ekranda gördükten sonra yine sol köşede ki DOSYA AÇ butonuna tıklıyoruz. Masa üzerinden tuningli dosyamızı seçtikten sonra sol tarafta ki YAZMA butonuna tıklıyoruz.
Yazma işlemi başarıyla tamamlandı yazısını gördükten sonra işlemimizin gerçekleşmiş bulunmaktadır.Yorum ekle