fbpx

Pazartesi - 9:00 - 19:00, Cumartesi - 9:00 - 14:00

Sepetiniz boş

Blog

Online Chip Tuning Blog

MAGPRO FLEX İLE MERCEDES C200 ARAÇTA ADBLUE İPTALİ

Adblue sistemi Scr sistemindeki egzozdan dışarıya atılan zararlı gazın azalmasını sağlar. Adblue sistemi binek, hafif ticari ve ağır vasıta araç gruplarının genelinde mevcuttur ve adblue sisteminin Avrupada kullanılması zorunludur. Adblue sistemi kamyon, tır ve otobüs gibi araç gruplarında daha fazla mevcuttur. Adblue sisteminin aracın yakıt tasarrufu ile bir ilgisi yoktur.

MERCEDES C200 ARAÇTA ADBLUE İPTALİ

Mercedes araçlarının motor yapısı ve çekiç gücü fazla olduğu için binek, hafif ticari ve ağır vasıta araçları günümüzde oldukça fazla kullanılmaktadır. Adblue sistemi olan araçlarda sıklık ile adblue arızası yaşanmaktadır. Araçta adblue arızası olduğunda aracın performansı azalır, araç daha çok yakar, aracın çekişten düşmesini sağlar ve bazı araçlar kendini kilitler ve çalışmaz. Araçta adblue sıvısı biter ise araç stop eder. Adblue sisteminin tamamen değişmesi veya parçalarının değişmesi oldukça masraflı olduğu için adblue sisteminin iptal edilmesi yada devre dışı bırakılması için işlemler yapılır.

Bu işlem aracın yazılımının değişmesi ile yapıldığı için araca bir zararı bulunmaz.

 

MERCEDES C200 ARAÇTA ADBLUE İPTALİ NASIL YAPILIR ?

Magicmotorsport firmasının yeni piyasaya sunduğu FLEX cihazı ile beyin pin uçları üzerinden motor beyni içerisinde bulunan yazılım okunmuş, dosya ile adblue iptali yapılmış ve düzenlenen dosya araca yeniden yüklenmiştir.

Mercedes C200 aracına Magpro FLEX cihazı ile adblue iptal işlemi gerçekleştirildi. Sonucu oldukça başarılı ve kalıcı olmuştur.

Magpro FLEX cihazının kullanımı oldukça kolaydır. İşlemi yapabilmek için ilk önce aracın beyni söküldü ve masa üstünden beyinin içerisindeki veriler okundu ve okunan dosya kaydedildi. Değişen yeni yazılım araç beynine yazılımı yapıldı ve adblue iptal işlemi devre dışı bırakıldı.

 

 


Yorumlar   
+1 #1 Ali karaman 17-01-2019 23:23
Mercedes binek araçlar da Adbule çözümü yapabilir miyiz
Alıntı
Yorum ekle