fbpx

Pazartesi - 9:00 - 19:00, Cumartesi - 9:00 - 14:00

Sepetiniz boş

Blog

Online Chip Tuning Blog

Magicmotorsport Magpro2 X17 Cihazı ile Bmw F30 Beyin Okuma ve Yazma İşlemi

Nitro Bilişim olarak Türkiye resmi distribütörü olduğumuz Magicmotorsport firmasının üretmiş olduğu tanımlama işlemini yaptıktan sonra okuma işlemini gerçekleştirebiliriz. Okuma bittikten sonra dosyamızı kaydediyoruz. Dosyamızı tuningledikten sonra yazabiliriz. Magpro cihazı ile beyin programlama, chip tuning , egr ve dpf iptali gibi birçok işlemi kısa süre içerisinde gerçekleştirebiliriz.

Magpro cihazı araç beyinlerinin yaklaşık %80'ini direkt obd üzerinden okuyup yazma işlemi yapılabilir. Magpro kullanımı oldukça basit Türkçe dil paketi içeren, profesyonel ve kendini sürekli güncelleyen cihazdır. Günümüzde Bmw f kasalarda araçları direkt obd üzerinden okumak imkansızdır. Magicmotorsport'un üretimi olan Bmw fxx kablosu ile direkt obd üzerinden işlemimizi gerçekleştirebiliriz. Sadece obd üzerinden değil masaüstüden de işlem yapabilmekteyiz.

 

Unnamed

 

Bmw BOSCH edc17c41 beynimizi masaüstünde okuduk. Bu beyin kilitli beyindir. Magicmotorsport ürünü olan Tricore Unlock Adapter ile beyinin kilidini açabiliriz. Beyinin kilidini okuduktan sonra boot bağlantısını yapmamız gerekir. Beyinin tüm bağlantıları aşağıdaki resimde görülmektedir.

Beyinin Tricore ve boot bağlantıları Magicmotorsportun kullanıcıya özel panelinde mevcuttur. Ayrıcı bosch edc17c41/45 beyinlerde boot yapmak için beyni delmek gerekir. Magicmotorsport bu işlemi daha profesyonel ve kolayca yapmak için Ecu Sondaj araratını üretmiştir.

 

Unnamed 1

Yukarıdaki resimde magpro x17 yazılımının ara yüzüdür. Beyin masaüstü üzerinden okunacağı için Bl Irom üzerinden okuma yapacağız. İşleme başlarken öncelikle tanımlama işlemini yapmamız gerek tanımlama yapılırken ecu gücünü kapatın diye seçenek çıkacaktır break box cihazından kapatabiliriz.

 

Unnamed 122222222

Tanımlama işlemini yaptıktan sonra okuma işlemini gerçekleştirebiliriz. Okuma bittikten sonra dosyamızı kaydediyoruz. Dosyamızı tuningledikten sonra yazabiliriz.

 


Yorum ekle


Online Oto Parça Facebook
 
online oto parça
Oto Yedek Parça Online Pazar Yeri
Facebook Grubu · 185 üye
App Fb 32 Fig White Gruba Katıl
Bu platformda oto parça ilanlarına göz atabilir, ilan sahipleriyle iletişime geçebilirsiniz.
 
İletişim

Merkez Adana Adres:
Onur Mh. Turhan Cemal Beriker Bulvarı Kiza İş Merkezi A2 Blok No:437/3F Seyhan / ADANA
Telefon :
+90 850 755 02 30 (PBX)
E-mail:
info@nitrobilisim.com.tr
Skype:
nitrosatis01

İstanbul Şube Adres:
İkitelli OSB. Mah. Beyaz Tower 6. Cadde No:197 D31 Başakşehir / istanbul 
Telefon / Whatsapp / Satış:
+90 531 104 09 99 

Ankara Şube Adres:
İvedik Organize Sanayi Bölgesi Melih Gökçek Bulvarı H&M Commerce Center İş Merkezi No: 45 İvedik - Ostim / Ankara
Telefon / Whatsapp / Satış:
+90 530 151 80 14