fbpx

Pazartesi - 8:30 - 18:30, Cumartesi - 8:30 - 17:00

Sepetiniz boş

Blog

Online Chip Tuning Blog

Magicmotorsport Magpro2 X17 Cihazı ile Bmw F30 Beyin Okuma ve Yazma İşlemi

Nitro Bilişim olarak Türkiye resmi distribütörü olduğumuz Magicmotorsport firmasının üretmiş olduğu Tanımlama işlemini yaptıktan sonra okuma işlemini gerçekleştirebiliriz. Okuma bittikten sonra dosyamızı kaydediyoruz. Dosyamınızı tuningledikten sonra yazabiliriz. cihazı ile beyin programlama, chiptuning , egr ve dpf iptali gibi birçok işlemi kısa süre içerisinde gerçekleştirebiliriz.

Magpro cihazı araç beyinlerinin yaklaşık %80'ini direkt obd üzerinden okuyup yazma işlemi yapılabilir. Magpro kullanımı oldukça basit Türkçe dil paketi içeren, profesyonel ve kendini sürekli güncelleyen cihazdır. Günümüzde Bmw f kasalarda araçları direkt obd üzerinden okumak imkansızdır.Magicmotorsport'un üretimi olan Bmw fxx kablosu ile direkt obd üzerinden işlemimizi gerçekleştirebiliriz. Sadece obd üzerinden değil masaüstüden de işlem yapabilmekteyiz.

 

 

Bmw BOSCH edc17c41 beynimizi masaüstünde okuduk. Bu beyin kilitli beyindir. Magicmotorsport ürünü olan Tricore Unlock Adapter ile beyinin kilidini açabiliriz. Beyinin kilidini okuduktan sonra boot bağlantısını yapmamız gerekir. Beyinin tüm bağlantıları aşağıdaki resimde görülmektedir.

Beyinin Tricore ve boot bağlantıları magicmotorsportun kullanıcıya özel panelinde mevcuttur.Ayrıcı bosch edc17c41/45 beyinlerde boot yapmak için beyni delmek gerekir. Magicmotorsport bu işlemi daha profesyonel ve kolayca yapmak için Ecu Sondaj araratını üretmiştir.

 

Yukarıdaki resimde magpro x17 yazılımının arayüzüdür. Beyin masaüstü üzerinden okunacağı için Bl Irom üzerinden okuma yapacağız. İşleme başlarken öncelikle tanımlama işlemini yapmamız gerek tanımlama yapılırken ecu gücünü kapatın diye seçenek çıkacaktır break box cihazından kapatabiliriz.

 

Tanımlama işlemini yaptıktan sonra okuma işlemini gerçekleştirebiliriz. Okuma bittikten sonra dosyamızı kaydediyoruz. Dosyamınızı tuningledikten sonra yazabiliriz.

 


Yorum ekle


Online Oto Parça Facebook
 
Oto Yedek Parça Online Pazar Yeri
Facebook Grubu · 185 üye
Gruba Katıl
Bu platformda oto parça ilanlarına göz atabilir, ilan sahipleriyle iletişime geçebilirsiniz.
 
İletişim

Merkez Adana Adres:
Onur Mahallesi Turhan Cemal Beriker Bulvarı Kiza İş Merkezi A2 Blok Kat : 2 No: 25 437/3 Seyhan / Adana 
Telefon / Whatsapp / Satış:
0 532 111 02 30
E-mail:
info@nitrobilisim.com.tr
Skype:
nitrosatis01

İstanbul Şube Adres:
İkitelli OSB. Mah. Beyaz Tower 6. Cadde No:197 D31 Başakşehir / istanbul 
Telefon / Whatsapp / Satış:
0 532 111 02 30