fbpx

Pazartesi - 9:00 - 19:00, Cumartesi - 9:00 - 14:00

Sepetiniz boş

Blog

Online Chip Tuning Blog

Korsan Yazılımlar Araca Ne Gibi Zararlar Verebilir ?

Korsan Tuning Yazilimlari

Günümüzde üretilen araçların Güç ve Tork artışları sadece mekanik modifikasyon ile değil, yazılım modifikasyonu ile de sağlanmaktadır.

Özellikle Turbo Dizel ve Turbo Benzinli araçlarda oldukça başarı sağlayan Chip Tuning bilinçsiz ve kopya yazılım kullanan firmalar tarafından kullanıldığında sizi ve aracınızı tehlikeye atmaktadır. 

Korsan Yazılımın Aracınıza ve Sizlere verebileceği zararlar nelerdir ? Bunları yazımızın devamında görebilirsiniz. 

Turbo dizel yada Turbo benzinli bir araca yazılım yapmak için öncelikle aracın mevcut Ecu değerlerinin okunması gerekir. Okunan bu değerler üzerinden harita düzenleme (Remap) işlemi yapılarak bu dosyanın düzenlenmesi gerekir. Bazı Chip tuning firmaları bu dosyaları önemsemeden daha önce yapılmış bir aracın mevcut değerlerini aracınıza uygulayarak bu işlemi gerçekleştirebilirler. Bu şekilde yapılan Chip tuning işlemi aracınızda ileriye dönük turbo, enjektör arızası, yağ yakma gibi problemler yaratabilir. O yüzden her aracın Ecu değerleri göz önünde bulundurularak remap uygulaması yapılmalıdır. 

Chip tuning işlemi sırasında yazılımı yapan firmanın motor ve elektronik konularına hakim olması gerekmektedir. Olası bir sorun ile karşılaşılması yada araçta olması gerekenden fazla açılan bir değer can kaybına dahi yol açabilir. 

Bu yüzden onlinechiptuning.com insan sağlığı ve otomobilinizin sağlığını fazlasıyla düşünmektedir. Bu konulara hakim olan uzman kadrosu ile sizlere kaliteli ve sağlıklı hizmetler sunmaktadır. 


Yorum ekle


Online Oto Parça Facebook
 
online oto parça
Oto Yedek Parça Online Pazar Yeri
Facebook Grubu · 185 üye
App Fb 32 Fig White Gruba Katıl
Bu platformda oto parça ilanlarına göz atabilir, ilan sahipleriyle iletişime geçebilirsiniz.
 
İletişim

İletişim Adresleri 

  

Yurtdışı Temsilcilikleri