fbpx

Pazartesi - 9:00 - 19:00, Cumartesi - 9:00 - 14:00

Sepetiniz boş

Blog

Online Chip Tuning Blog

İveco Daily Adblue İptali Nasıl Yapılır?

Iveco Daily Adblue Iptali

Iveco ağır vasıta araçları Euro 6 uyumludur ve araçlarda adblue sistemi vardır. Maalesef adblue sistemi sebebiyle araçlarda sık sık adblue arızaları meydana gelmektedir. Adblue sıvısı azaldığında araçların çekiş gücü azalır,  performansı düşer. Adblue sıvısının bitmesi  aracın stop etmesine neden olur. Bu sorunlar hem zaman kaybına neden oluyor hem de ek masraflar çıkarıyor. Bu sorunların yaşanmaması için Iveco AdBlue iptali gerekiyor. 

 

Adblue sistemi devre dışı kaldığında kontrol ünitesine uyarı gitmiyor, adblue sıvısı % 40 ile % 100 seviyelerinde görülüyor. Böylece adblue sıvısı alamaya gerek kalmıyor. Aracın performansı artıyor, çekiş gücü azalmıyor. Daha fazla yakıt harcanmıyor. Iveco AdBlue iptali sayesinde adblue arızalarıyla karşılaşmıyorsunuz ve zaman kaybı, ekstra masraflarınız olmuyor. 

 

İveco Daily Adblue konusunda ancak diğer ağır vasıtalardan farklı olarak yazılım üzerinden düzenlemektedir. Çekici araçlarda yani büyük ağır vasıta araçlarda emülatör montajı yapılırken bunun yanı sıra hafif ticari olarak geçen modellerde MagPro üzerinden okuma ve yazma yapılmakta. 

 

Olayı kısaca özetlemek gerekirse Magicmotorsports markasının ürünü olan MagPro cihazı sizin aracınız üzerinden var olan yazılımı okur ve daha sonrasında o yazılım üzerinde Adblue devre dışı bırakılarak tekrar yazma işi gerçekleştirilere Adblue iptali yapılmış olur. Tabi yazılım haricinde araç üzerinden bazı fişlerin çekilmesi gereklidir.


Yorumlar   
+4 #1 İveco servis 31-01-2019 19:53
Merhabalar
Obd den İveco daliy Adbule çözümü olur mu ?
Alıntı
+4 #2 Nitro Group Ekibi 01-02-2019 06:12
Alıntılandı İveco servis:
Merhabalar
Obd den İveco daliy Adbule çözümü olur mu ?


Merhabalar, İveco Daily araçların adblue çözümü genel olarak obd soketi üzerinden yapılmaktadır fakat aracınızın motor beyni tipine göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu konuda size en yakın garajımıza giderek yetkili personellerimizden destek alabilirsiniz.
Saygılarımla...
Alıntı
Yorum ekle


Online Oto Parça Facebook
 
online oto parça
Oto Yedek Parça Online Pazar Yeri
Facebook Grubu · 185 üye
App Fb 32 Fig White Gruba Katıl
Bu platformda oto parça ilanlarına göz atabilir, ilan sahipleriyle iletişime geçebilirsiniz.
 
İletişim

İletişim Adresleri 

  

Yurtdışı Temsilcilikleri