fbpx

Pazartesi - 8:30 - 18:30, Cumartesi - 8:30 - 17:00

Sepetiniz boş

Blog

Online Chip Tuning Blog

HAKO FORMULA SÜPÜRGE ARAÇLARINDA ADBLUE İPTALİ

Araçların çevreye verdiği rahatsızlıktan dolayı zararı en düşük seviyeye indirmek için egzoz sistemleri geliştirilmiştir.

Adblue sistemleri bunlardan biridir. Adblue sıvısı üretilmeye başladığından beri birçok ülkede ve araçta kullanılmaya başlamıştır. Avrupa ülkelerinde Euro 5 standartlarından sonra ise zorunlu olmuştur.
Adblue sistemi, SCR sisteminin son parçasıdır. Adblue sistemi,  Adblue yakıtını depolayan Adblue deposu ve Adblue yakıtını püskürten Adblue püskürtücüden oluşur.
Hako marka süpürge araçlar da var olan bu sistem  Euro 5 standartlarında olduğu için Adblue sistemi ve Adblue sıvısı kullanılmaktadır ancak  bu yakıtı kullanmayan ülkelerde vardır ve bu sistem bazen sıkıntılar çıkaran bir sistemdir.
Araçta sıvı kalmadığında performans kaybı yapabilir ve çalışmayabilir ancak Hako süpürge araçlarında Adblue iptal edilirse aracın beyni Adblue sistemini çalışıyor olarak görür ve herhangi bir performans kaybı yaşanmaz.
Adblue emülatörünün Hako Formula süpürge  araçlara hiçbir zararı yoktur. Euro 5 uyumlu Adblue sistemleri, 9 in 1 Euro 5 Adblue iptal cihazı aracın motor beynine monte edilerek iptal edilir.
Adblue iptal emülatörü sadece araçtaki Adblue sistemini kapatmayla ilgilidir ve araca hiçbir zararı yoktur. Adblue iptali yapılırsa Adblue sıvısının azalması araçta sorunlara neden olmaz.
Hako Formula süpürge  araçlarda dozaj pompasını kapatır. Sıcaklık sensörlerini  devre dışı bırakır böylece uyarı almazsınız. DPF – Dizel Parçacık Filtresini devre dışı bırakır.
Sistem kurtarma filtresi için yakıt enjeksiyonunu kapatır.  Nox sensörünü devre dışı bırakır.
Detaylı bilgi için 0532 111 02 30 numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz.


Yorum ekle


Online Oto Parça Facebook
 
Oto Yedek Parça Online Pazar Yeri
Facebook Grubu · 185 üye
Gruba Katıl
Bu platformda oto parça ilanlarına göz atabilir, ilan sahipleriyle iletişime geçebilirsiniz.
 
İletişim

Merkez Adana Adres:
Onur Mahallesi Turhan Cemal Beriker Bulvarı Kiza İş Merkezi A2 Blok Kat : 2 No: 25 437/3 Seyhan / Adana 
Telefon / Whatsapp / Satış:
0 532 111 02 30
E-mail:
info@nitrobilisim.com.tr
Skype:
nitrosatis01

İstanbul Şube Adres:
İkitelli OSB. Mah. Beyaz Tower 6. Cadde No:197 D31 Başakşehir / istanbul 
Telefon / Whatsapp / Satış:
0 532 111 02 30