fbpx

Pazartesi - 9:00 - 19:00, Cumartesi - 9:00 - 14:00

Sepetiniz boş

Blog

Online Chip Tuning Blog

Ford Transit Sid 209 Adblue İptali

Ford Transit Sid 209jpg

Ford ve Volkswagen gibi hafif ticari araç üreticileri 2015 yılından itibaren Euro 6 normunda üretilen araçlara Adblue yakıt sistemini eklemiştir. Daha önceden ağır vasıta araçlarda gördüğümüz Adblue bu defa yeni üretim ticari araçlarda karşımıza çıkmaktadır. Adblue yakıtı araca eklenmediği zaman araç otomatik olarak çekişten düşer ve daha fazla yakıt harcamaktadır. Sid209 Ecu bulunan Ford Transit araçlarda Adblue sistemini Magicmotorsport firmasının üretmiş olduğu Magpro2 X17 cihazı ile iptal etmeniz mümkündür. Peki nedir bu Adblue?

AdBlue zehirli ve yanıcı olmayan %32,5 sulu üre çözebildiğidir. Bu ürün aynı zamanda Sulu Üre Çözeltisinin (Aqueous Urea Solution) kısaltması olan AUS 32 olarak da bilinir. Özellikle egzoz sistemlerine seçici katalitik indirgeme (SCR sistemi) takılı olan dizel motorlar için özel olarak tasarlanmıştır. AdBlue, araçta yakıttan ayrı bir tankta depolanır, yakıt ile kesinlikle karıştırılmamalıdır. Eğer AdBlue tankı boşalırsa, bu izin verilen emisyon düzeylerinin aşılmasına neden olur ve katalizör kısa sürede hasar görür.  Tamamen bittiğinde ise araç sisteme zarar vermemek için aracınız stop eder ve çalışmaz. Bu sırada dağ başında iseniz çekici çağırmak zorunda kalabilirsiniz. Bu da zaman ve para kaybı demektir. 

Magicmotorsport’un yeni güncellemeleri ile birlikte Ford Transit araçlarda bulunan Sid 209 Ecu’ları okuyup yazabilmeniz mümkündür.  Magpro2 X17 ile Ford Transit adblue iptalini sorunsuz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Magpro2 X17 yeni model Sid 208 Ecu bulunan Ford Transit, Peugeot Boxer, Citreon Jumper gibi araçları Ecu sökmeye gerek kalmadan OBD üzerinden okuyup yazabileceğiniz eşsiz bir üründür.

Magicmotorsport Magpro2 X17 cihazını satın almak ve bayimiz olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ford Transit Adblue iptali yazılım dosyalarını Tuning Portal sistemi üzerinden temin edebilirsiniz.

 


Yorumlar   
+5 #1 Altan karaca 22-02-2018 11:35
merhabalar

ford transit connet adbule çözümü yapmak istiyoruz ürün hakkında daha detaylı bilgi alabilrmiyim
Alıntı
+1 #2 Online Chip Tuning 21-04-2018 07:04
Alıntılandı Altan karaca:
merhabalar

ford transit connet adbule çözümü yapmak istiyoruz ürün hakkında daha detaylı bilgi alabilrmiyim


Araca herhangi bir zarar vermeden MagPro desteği ile kolay okuma ve yazma işlemi gerçekleştirebiliyoruz.
Alıntı
+2 #3 Ford servis ankara 31-01-2019 19:16
Merhabalar ford transit Adbule çözümü için beyin açılmadan oluyor mu ?
Obd den Adbule çözümü yapabilir miyiz
Alıntı
+2 #4 Nitro Group Ekibi 01-02-2019 06:15
Alıntılandı Ford servis ankara:
Merhabalar ford transit Adbule çözümü için beyin açılmadan oluyor mu ?
Obd den Adbule çözümü yapabilir miyiz


Merhabalar, Ford Transit Adblue çözümü hem obd soketi üzerinden, hemde beyin sökülerek yapılmaktadır. Aracınızın kullandığı motor beynine göre değişiklik göstermektedir. En uygun çözümü sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz. Bu işlem için en yakın bayimize gitmenizi tavsiye ederiz.
Saygılarımla...
Alıntı
Yorum ekle


Online Oto Parça Facebook
 
online oto parça
Oto Yedek Parça Online Pazar Yeri
Facebook Grubu · 185 üye
App Fb 32 Fig White Gruba Katıl
Bu platformda oto parça ilanlarına göz atabilir, ilan sahipleriyle iletişime geçebilirsiniz.
 
İletişim

İletişim Adresleri 

  

Yurtdışı Temsilcilikleri