fbpx

Pazartesi - 9:00 - 19:00, Cumartesi - 9:00 - 14:00

Sepetiniz boş

Blog

Online Chip Tuning Blog

Ford Cargo Euro6 Adblue Arızası ve Çözümleri

4142xd Transparan
Yeni nesil motor teknolojisi ile üretilen Ford Cargo kamyon ve çekiciler Euro 6 standartlarına uygun bir şekilde üretilmektedir. Euro 6 standartlarına uygun üretilen bu motorlar geliştirilmiş teknoloji ile çevreye zararlı gaz atmamakta ve araçtan çıkan zararlı gazları emüle etmektedir.

Fakat günümüzde üretilen bu teknoloji binek, ticari ve ağır vasıta araçlarda kullanılan adblue sisteminin arızalanmasına ve çözümlenmemesine sebep olmaktadır. Özellikle ağır vasıtada Man, Mercedes, Scania, Daf, Volvo, Renault ve Ford Cargo araçlarda bulunan adblue sistemleri firmamız tarafından geçersiz kılınmaktadır. Bu sistem Ford Cargo araçlarda adblue sistemini geçersiz kılarak araca adblue harcatmamakla birlikte arızalı olan sistemide devre dışı bırakmaktadır. 

Ford Cargo Euro 6 araçlarda adblue iptali hem emulatör hemde yazılım ile yapılmaktadır. Emulatör araçların adblue sistemine bağlanmakta, yazılımda ise OBD soketi üzerinden dosya okuma, düzenleme ve yazma işlemi gerçekleştirilmektedir. Ford cargo araçlarda adblue iptali yapıldıktan sonra araç adblue sıvısı harcamaz, araçta mevcut olan adblue arızalarını geçersiz kılarak aracı çekişten düşürmez.

Ford Cargo araçlarda adblue iptali 2 şekilde yapılmaktadır.

Bu sistemlerden ilki araç üzerine takılıp sabit kalan emülatörlerle gerçekleştirilmektedir. 

Montajı oldukça basit olan bu sistem ile Ford cargo Euro5, Ford Cargo 1846 ve tüm Ford Cargo Euro 6 modelleri dahil olmak üzere adblue iptali yapabilirsiniz. 

Bu sistem araç üzerindeki elektrik tesisatı üzerine bağlanan bir emülatör sayesinde iptal edilmektedir. Araca takılan emülatör aracın beynine sinyal göndererek adblue sıvısını harcamaması gerektiğini belirtmektedir. 

Diğer sistem ise Ford cargo araçların üzerinde bulunan motor beyni içerisindeki yazılım değiştirilerek yapılmaktadır. Bu işlemi gerçekleştirmek için aracın obd soketi üzerinden yada beyin sökülerek bağlantı uçları ile aracın beynine müdahale edilmektedir. 

Bu sistem diğer yönteme göre biraz daha maliyetli fakat kalıcı bir yöntemdir. Aracın motor beyni içerisindeki veriler okunup kaydedildikten sonra düzenlenecek ve aracın beynine yeniden yazılacaktır. Bu sayede Ford cargo Euro 6 araçta adblue sistemi devre dışı bırakılacaktır. 

Firmamız Ford Cargo araçlardaki tüm bu işlemleri uzman personelleri sayesinde yapmaktadır. Ford cargo araçlarda adblue sorunlarınız varsa bizimle irtibata geçebilirsiniz. Uzman personellerimiz sizleri gerekli şekilde bilgilendirecek ve yardımcı olacaklardır. 

 


Yorum ekle