fbpx

Pazartesi - 9:00 - 19:00, Cumartesi - 9:00 - 14:00

Sepetiniz boş

Blog

Online Chip Tuning Blog

Chip Tuning Nedir ve Zararlı Mı?

Chip Tuning nedir sorusuna kısa ve net cevabımız aracın motoru üzerinde yazılımsal değişiklikler diyebiliriz. Araç motoru üzerindeki tüm kontroller yazılım aracılığıyla gerçekleştirilmekte. Aracın yakıt tasarrufu gibi ayarlamalarının yanı sıra motor gücüyle alakalı düzenlemelerde yine bu yazılım düzenleme işlemleriyle yapılıyor. İşte bu yapılan işlemler Chip Tuning sayesinde sağlanıyor.

Sitemizde yer alan araç listesi bölümünde yapılan işlemler sonrasında yaşanan değişikleri inceleme şansınız var. Öncelik olarak yakıt tasarrufu için seçilen bu düzenleme motor gücündeki yükselmelerinin yanı sıra hız sınırlama ve güç düşürme gibi işlemlerde de tercih edilmekte. Yani doğru yazılım güncellemesi yapılmaması halinde aracınızın da istediğiniz değişiklere sahip olamayabiliyorsunuz.

Chip Tuning

Chip Tuning Nasıl Yapılır?

İlk olarak araçla beyin arasında iletişim kuracak cihaza ihtiyacınız var. Online Chip Tuning olarak bayilerimizden bu konuda yardım alabilirsiniz. Eğer bayimiz olmak istiyorsanız Chip Tuning cihazları olarak satışta yer alan ürünlerimizi inceleyerek bizimle iletişim kurmanız gerek. Ürün ve diğer konularda size devamlı destek sağlanacaktır.

Chip Tuning cihazı aracılığıyla öncelikle aracınızın var olan yazılımı okunarak yedek alınır. Alınan yedeği yani var olan yazılım dosyaları tarafımıza yolladıktan sonra isteğe göre gerekli düzenlemeler gerçekleştirilip tekrar size gönderiliyor. Yeni düzenlenmiş yazılımı Chip Tuning cihazı aracılığıyla tekrar araca aktararak işlemi sonlandırabilirsiniz. Var olan eski orijinal yazılımınızın yedeği de istediğiniz zaman tekrar aracınıza yine cihaz yardımıyla yüklenebilir.

Chip

Chip Tuning İçin Gerekli Olanlar

Cihazdan yazılımı okuma konusunda gerekli tüm destek müşteri hizmetlerimiz tarafından sağlanmaktadır. Size yapılacak işlemlerle alakalı detay eğitim verildikten sonra Chip Tuning işlemi artık daha basit hale gelmekte. Yazılım düzenleme işlemleri de kısa süre içerisinde Online Chip Tuning olarak gerçekleştiriliyor. Mail üzerinden göndereceğiniz var olan yazılımın düzenlenmiş hali size tekrar mail olarak iletiliyor. Düzenlenmiş versiyonun yüklemesini gerçekleştirerek değişim yapılmış olacaktır.

Chip Tuning Zararlı Mı?

Chip Tuning Zararlı Mı?

En merak edilen sorulardan biriyse bu yapılan işlemin araca zarar verip vermediği olmakta. Yapılan düzenlemeler öncesinde var olan orijinal yazılımın yedeği alındığı için eski haline dönme konusunda aklınızda bir soru işaretinin olmamasının yanı sıra aslında Chip Tuning çalışması sonrasında aracınız olması gereken istenilen hale gelmiş olmakta. Gerek yakıt tasarrufu gerek motor gücü ayarlamalarıyla daha sağlıklı bir verim almanız sağlanıyor. Yani aracınıza hiçbir zarar vermeyen bu işlem sizin daha iyi bir verim almanızı sağlarken aynı zamanda motorunuzun da ömrünü uzatmaktadır.


Yorumlar   
+1 #1 Garaj33 28-03-2017 19:53
Selamlar, garaj33 klubü olarak Mersin'de faaliyet göstermekteyiz. Genel olarak 2012 model ve üzeri dizel araç sahiplerimiz. Araçlarımıza Chip tuning yaptırmak istiyoruz. Acaba Chip tuning işleminin zararı varmıdır? Motora herhangi bir hasar verir mi ?
Alıntı
+1 #2 Onlinechiptuning Destek 03-07-2017 07:24
Alıntılandı Garaj33:
Selamlar, garaj33 klubü olarak Mersin'de faaliyet göstermekteyiz. Genel olarak 2012 model ve üzeri dizel araç sahiplerimiz. Araçlarımıza Chip tuning yaptırmak istiyoruz. Acaba Chip tuning işleminin zararı varmıdır? Motora herhangi bir hasar verir mi ?

Merhabalar, Profesyonel olarak yapılmış olan dosyalar'da Chip tuning işlemi aracınıza zarar vermez. Yakıt tasarrufu ve performans bir arada alabilirsiniz.
Alıntı
Yorum ekle


Online Oto Parça Facebook
 
online oto parça
Oto Yedek Parça Online Pazar Yeri
Facebook Grubu · 185 üye
App Fb 32 Fig White Gruba Katıl
Bu platformda oto parça ilanlarına göz atabilir, ilan sahipleriyle iletişime geçebilirsiniz.
 
İletişim

İletişim Adresleri 

  

Yurtdışı Temsilcilikleri