fbpx

Pazartesi - 8:30 - 18:30, Cumartesi - 8:30 - 17:00

Sepetiniz boş

Blog

Online Chip Tuning Blog

ADBLUE İPTALİ – İVECO DAİLY EURO 6 ARAÇLARDA ABLUE SİSTEMİ İPTALİ

 

Adblue; aslında bir marka adıdır, burada bahsi geçen bir sıvı çözeltisidir. Bu çözeltiyi dünya da en çok üreten Adblue firması olduğu için bu çözelti zamanla bu isim ile anılmaya başlanmıştır.


Adblue çözeltisinin araçlar üzerinde ki asıl amacı Scr sistemi bulunan araçların egzozdan dışarıya zararlı gaz salınımını azaltmaktır daha açık söyleyecek olursak emisyon oranını düşürmektir.


Günümüz itibariyle adblue sistemi hem binek hem ağır vasıta araçların çoğunda kullanılmaktadır özellikle kamyon,tır ve otobüs gibi araçlarda bu sistem oldukça fazladır.
Adblue yakıt tasarrufu konusundan aracınıza herhangi bir katkı sağlamaz. Adblue çözeltisi veya adblue arızası tamiri ülkemizde oldukça yüksek maliyetler doğurmaktadır bu sebeple kullanıcılar adblue iptali çözümüne başvurur.

IVECO DAİLY EURO 6 ARAÇLARDA ADBLUE İPTALİ

Iveco araçlar güçlü motor yapısı ve çekiç gücü ile ülkemizde en yaygın kullanılan hafif ticari ve ağır vasıta araçlardır. Adblue sistemi bulunan bu araçlar da ne yazık ki sürekli adblue arızası sıkıntısı yaşanmaktadır.  Araçlarda adblue sıvısı azaldığında araç performansı azalır, daha çok yakıt harcar ve çekiçten düşer. Adblue sıvısı tamamen biter ise araç stop eder.
Bu sorunlar siz araç sahiplerine hem zaman kaybı hem de masraf çıkartır. Bu sebeple araçlarınıza adblue iptali yaptırmanız önerilir.

Iveco Daily Euro 6 Araçlarda Adblue İptali Nasıl Yapılır?

Nitro Group tarafından satışı gerçekleşen Magicmotorsport firmasının üretmiş olduğu Magpro ürünleri ile bu adblue sistemi iptal edilir ve araç adblue harcamaz ayrıca arızalı olan sistemi de devre dışı bırakır. 
Aşağıda resimlerde yer alan İveco Daily Edc17cp49 beyinli araçta Magpro x17 ile adblue iptali işlemi gerçekleştirildi. Sonuç ise gayet başarılı ve kalıcı. 
Kullanımı oldukça kolay olan bu ürün ile bu işlemi gerçekleştirmek için önce araç beyni söküldü ve masa üzerinden beyin içerisinde ki verileri okuma işlemi gerçekleştirildi ve okunan beyin dosyası kaydedildi. Daha sonra yazılım değiştirilerek yeni yazılım araç beynine yazıldı ve adblue iptali işlemiş gerçekleşti. Bu işlem sonrası aracın adblue sistemi devre dışı kalmış oldu. Araç adblue iptali sonrası araç çekiçten düşmez.
 


Detaylı bilgi için 05321110230 no’lu numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz.


 


Yorum ekle


Online Oto Parça Facebook
 
Oto Yedek Parça Online Pazar Yeri
Facebook Grubu · 185 üye
Gruba Katıl
Bu platformda oto parça ilanlarına göz atabilir, ilan sahipleriyle iletişime geçebilirsiniz.
 
İletişim

Merkez Adana Adres:
Onur Mahallesi Turhan Cemal Beriker Bulvarı Kiza İş Merkezi A2 Blok Kat : 2 No: 25 437/3 Seyhan / Adana 
Telefon / Whatsapp / Satış:
0 532 111 02 30
E-mail:
info@nitrobilisim.com.tr
Skype:
nitrosatis01

İstanbul Şube Adres:
İkitelli OSB. Mah. Beyaz Tower 6. Cadde No:197 D31 Başakşehir / istanbul 
Telefon / Whatsapp / Satış:
0 532 111 02 30