Pazartesi - 8:30 - 18:30, Cumartesi - 8:30 - 17:00

Sepetiniz boş

Araçlarınıza Dair Herşey

Araçlarınıza ve Tuning işlemlerine dair herşeyi bulabileceğiniz blog alanımızı inceleyebilirsiniz..

 

DPF Ne Anlama Gelir ?

            DPF, açılımı Diesel Particulate Filter olup, Türkçesi Dizel Partikül Filtresidir. Bu filtre aracın egzoz sistemine monte edilmiş haldedir ve katalitik dönüştürücüye görünüş olarak benzer. Filtre, mazot parçacık maddelerini veya kurumunu temizlemek için çalışır ve DPF'nin araçtaki işlevi kirlilik ortamından daha az olduğu için daha temiz egzoz gazı üretmektir.

DPF,dizel partikül filtre

             Dizel Partikül Filtresi iyi yapmak için tasarlanmış ancak maalesef birçok kişi bunu biliyor, aynı zamanda DPF daha sorunlu şeylere neden oluyor. Çünkü zaman ilerledikçe, DPF filtresi işlevselliğini kaybetmeye başlıyor. Dolayısıyla, iyilik yerine soruna neden olur.

       

 

     Son zamanlarda otomotiv teknolojisi de gelişim göstermiştir. Bu gelişim sayesinde kullanıcılar istediği özellikteki araçları seçebilmektedir.  Fakat seçilen araçlar daha çok güç ve performans için değişik yollar aranabilir. Bunlardan biri de araç programlamalarıdır. Araçlar normal de belirli sınırlamalar getirilerek satışa sunulmuştur. Bu sınırlamalar arasında HP da bulunur. Standart olarak ayarlanan bu işlemler sınır noktasına geldiğinde araç beyni tarafında aşımı iptal edilir. Bu durumda aracınız o sınırdan daha yukarı çıkamaz. Bu gibi durumlarda araç için özel olarak programlama yapılabilir. Bu programlamayı fabrika yapmak istemez.

               Araçlarınız normal yol performansı olarak yakıt değişimi gösterebilir. Bu değişimler genelde şehir içinde daha fazla ve uzun yolda daha az yakıt tüketimi sağlamaktadır. Uzun yolda araçların dur-kalk oranı az olduğu için daha az tüketim saplamaktadır. Düşük HP(beygir) lı araçlarda bu oran yükselebilir. Düşük HP’lı araçlarda kalkışta araç ağırlığına göre yüksek güç gereklidir. Bu durumda araç yakıt tüketimini arttırabilir. Bu sebeple araçlarda chiptuning işlemleri yapılmaktadır. Yapılan işlemler genelde araç beynine direk programlama yapmaktır. Bu programlama sayesinde araç HP ı istenilen düzeyde yükseltme meydana gelir. Bu yükseltme sayesinde aracın kalkış anında gösterdiği güç ile yakıt arasındaki orantı düşmektedir.


Bülten

Kullanıcı Menüsü

İletişim

Merkez Adana Adres:
Onur Mahallesi Turhan Cemal Beriker Bulvarı Kiza İş Merkezi A2 Blok Kat : 2 No: 25 437/3 Seyhan / Adana 
Telefon / Whatsapp / Satış:
0 532 111 02 30
E-mail:
info@nitrobilisim.com.tr
Skype:
nitrosatis01

İstanbul Şube Adres:
İkitelli OSB. Mah. Beyaz Tower 6. Cadde No:197 D31 Başakşehir / istanbul 
Telefon / Whatsapp / Satış:
0 532 111 02 30