< Mercedes Sprinter EGR İptali - 316 CDI - - Atölyemiz

Pazartesi - 9:00 - 19:00, Cumartesi - 9:00 - 14:00

Sepetiniz boş
Gerçek Performans Deneyimleri
Araçların İşlem Sonrasındaki Güç Artışlarını Gerçek Deneyimleriyle İnceleyin..

Mercedes Sprinter EGR İptali

Favorilere Ekle

Açıklama

Motor ömrünü daha fazla uzatmak isteyen bu müşterimize EGR İptali işlemi yapıldı. EGR sistemi yer alan Mercedes Sprinter araçta öncelikle var olan kodlar çekilerek yedeklendi. Daha sonrasında ise EGR iptali için gerekli yazılım düzenlemeleri yapıldı.

Mercedes Sprinter EGR İptali yapılan bu işlemlerle başarılı bir şekilde sonuçlandı. EGR iptali neden gerekli konusunda bilgiyi ise kısaca özetleyelim.

 

EGR normalde araçlarda yakıtı daha sistemli bir şekilde yakma konusunda yardımcı olur. Ancak bunu yaparken egzoz gazını kullanmaktadır. Yaptığı işlem bakımından yararlı gibi görünen bu durum özellikle ülkemizde bulunana pis akaryakıt durumları nedeniyle araca zarar verebilmektedir. Yani EGR’den kaynaklı motor ömrünü kısalıyor ve bunun yanı sıra farklı arızalar ortaya çıkıyor. Durumun farkında olan araç kullanıcıları içinse çare bu sistemi devre dışı bırakmaktır. Chip Tuning işlemler sayesinde önce var olan yazılım kodlamaları okunarak daha sonra üzerinde düzenleme yapılıyor. Yeni hazırlanan yazılım tekrar Chip Tuning işlemleri sonucunda araç beynine tekrar yazılmakta. Bu araçta da sıralama takip edilerek Mercedes Sprinter EGR İptali işlemi yapıldı.

Spesifik Detaylar

A-Orjinal Güç (HP) 190
B-Tuningli Güç (HP) 230
C-Fark (HP) 40
D-Orjinal Tork (NM) 440
E-Tuningli Tork (NM) 500
F-Fark (NM) 60
Model Yılı 2013
Yapılan İşlem EGR İptali

Yorumlar

Yorum ekle